Układanie glazury i prace remontowe CENNIK

Koszty aranżacji lub remontu potrafią być bardzo zróżnicowane. Dla ilustracji, wykończenie łazienki o powierzchni kilku metrów kwadratowych, może kosztować od dwóch do kilkunastu tysięcy złotych. Dodatkowo, szczególnie w wypadku całych mieszkań czy domów jednorodzinnych, zwykle są to prace złożone, rozciągnięte w czasie, dlatego też każdy projekt wyceniany jest indywidualnie. Orientacyjne, uśrednione ceny jednostkowe, znajdziecie Państwo tutaj. Wykonanie wyceny jest bezpłatne (na samym dole znajdziecie Państwo czynniki, które determinują końcowy koszt naszych usług).
glazurnik Warszawa ceny - układanie glazury cennik

Na drodze wieloletniej praktyki, wypracowaliśmy następujący model współpracy z naszymi klientami

Jeżeli uznacie Państwo naszą ofertę za interesującą, prosimy o kontakt poprzez telefon, adres e-mail, lub formularz kontaktowy w celu określenia Państwa ogólnych wymagań, oraz czasu i miejsca prac.
1
4
Jeżeli przedstawiona oferta będzie satysfakcjonująca z Państwa perspektywy, przedłożymy odpowiednią umowę. Jeżeli, z jakichś względów, nie zdecydujecie się Państwo na skorzystanie z naszej oferty, nasza współpraca zakończy się w tym miejscu.
Jeżeli tylko będziemy dostępni w terminie preferowanym przez Państwa, umówimy się na spotkanie na docelowym miejscu robót, w celu jego oględzin, zdjęcia obmiarów i doprecyzowania detali technicznych. Prosilibyśmy także o dostarczenie wszelkiej dokumentacji technicznej będącej w Państwa posiadaniu.
2
5
Po podpisaniu umowy, prace zostaną rozpoczęte i wykonane w terminie i na warunkach określonych w umowie.
Po oględzinach mieszkania, najpóźniej w przeciągu kilku dni roboczych, prześlemy Państwu szczegółową wycenę prac oraz określimy termin ich wykonania.
3
6
Wystawiamy faktury VAT, nasze prace objęte są trzyletnią gwarancją.
Indywidualne czynniki wpływające na wycenę

Stan i wiek lokalu

Generalnie remonty, a szczególnie remonty łazienek, są po dwakroć bardziej pracochłonne niż wykończenie lokalu w stanie deweloperskim: po pierwsze przed rozpoczęciem prac trzeba rozebrać istniejące elementy wykończenia, ponadto mieszkania zbudowane w ubiegłym wieku standardem wykonania odbiegają od dzisiejszych norm. Im mieszkanie starsze, tym w zasadzie jest gorzej: zaburzona geometria, krzywe ściany, podłogi, sufity, zwietrzały tynk, przestarzałe materiały (np. tynki będące mieszaniną wapna, gliny i trzciny).

 
Wielkość projektu

Im większe zamówienie tym jednostkowe ceny za m2 są niższe. Przykładowo, o wiele szybciej układa się przestronną łazienkę, gdzie powierzchnie ścian są duże. Mała łazienka oznacza zazwyczaj więcej płytek ciętych niż całych, a cięcia, „krótkie” ściany, liczne załamania, spowalniają wydatnie prace, bez względu na to, czy chodzi o usługi glazurnicze czy tynkarskie.

Rodzaj płytek

Koszt remontu czy wykończenia jest również determinowany rodzajem układanej ceramiki. Im płytki bardziej odbiegają od standardowych rozmiarów, tym ich ułożenie jest droższe. Układanie drobnych płytek, w skrajnym wypadku mozaiki, jest bardzo czasochłonne i trudne. Duże i ogromne płyty wymagają olbrzymiej precyzji, dodatkowo do ich obróbki wymagane są bardzo duże, kosztowne maszyny glazurnicze; istotny jest też materiał z jakiego wykonane są dane płytki: układanie glazury i terakoty nie wymaga zastosowania kosztownych narzędzi tnących, przy układaniu gresu konieczne jest natomiast użycie kosztownych, relatywnie dużych tarcz z nasypem diamentowym (twardość niektórych odmian gresu osiąga 10 stopień w skali Mohsa).

 
Stopień złożoności projektu

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na finalną cenę remontu łazienki, kuchni czy każdego innego pomieszczenia jest stopień skomplikowania projektu. Współczesna architektura poszła na tyle daleko, że coraz więcej inwestorów rezygnuje z prostych brył na rzecz wyszukanych i nierzadko skomplikowanych projektów. Decydując się na remont czy wykończenie wnętrza należy liczyć się zatem z faktem, iż wszelkie nietypowe rozwiązania znacznie zwiększą ostateczny koszt realizacji zlecenia.